Venezuela Kripto Parası Petro Geliyor 12

Venezuela Kripto Parası Petro Geliyor

Venezuela Kripto Parası Petro Geliyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin uyguladığı ambargo yüzünden ekonomik açıdan oldukça zor günler geçiren Venezuela, ekonomisini düzeltmek amacıyla elektronik kripto paralar üzerinde çalışmaya başladı. Son günlerin en çok sorulan sorularından birisi de kripto para nedir oldu. Yeni gelişen yazılım teknolojileri sayesinde, kod uzmanları tarafından piyasaya sürülen elektronik dijital paralar çokça konuşulmaya başlandı. Değerlerindeki artış sebebiyle kişiler tarafından oldukça merak edilir hale gelen bu yeni nesil paralar, her geçen gün büyük firmaların ve hükümetlerin daha da ilgisini çeker duruma gelmiştir.

Ekonomik Ambargoya Kripto Para Çözümü

Son yıllarda maruz kalmış olduğu hiper eflasyon yüzünden oldukça sıkıntılı günler geçiren Venezuela, ekonomisini bir nebze de olsun toparlayabilmek amacıyla, petrol desteği de olacak bir elektronik kripto para çıkartmak için uğraşmakta. İsminin Petro olacağı yönünde basına haberler sızmaya başladı bile. Devlet görevlilerini bu şekilde bir hareket tarzına yönlendiren sebeplerin başında, son dönemlerin oldukça popüler konusu haline gelen ve değerindeki ultra artış sebebiyle kendisinden çokça söz ettiren kripto para Bitcoin’in ülkede oldukça popüler hale gelmesi. Devlet başkanı Maduro tarafından bizzat yapılan açıklama ile duyurulan konu, liderin artık Venezuela için 21. Yüzyılın geldiğini vurgulaması ile dinleyiciler tarafından büyük alkış ve tezahürat aldı. Kripto para değerleri artışı birçok hükümeti de bu konuda adım atmaya zorlayacak gibi gözükmekte.

Kripto Parayla Mali Ablukayı Aşmak Peşinde

Amerikan Birleşik Devletleri’nin yapmış olduğu mali yaptırımlar nedeniyle ülke para birimi olan Bolivar oldukça değer kaybetmiş durumda. Konuşmasına elektronik kripto paranın ülke için ne tür faydalar sağlayacağını anlatarak devam ettiren Maduro, elektronik kripto paranın, diğer devletlerin ulaşamayacağı yollar üzerinden, ülkeye yüklü miktarda para sokulmasına olanak sağlayacağını düşündüğünü belirtti. Maduro ülkenin yeni elektronik kripto parası olacak olan Petro’nun; Mali ablukayı aşmak için, parasal egemenlik için ve mali işlemleri rahatlıkla gerçekleştirmek için çok büyük bir çözüm olacağını vurguladı. Özellikle en popüler elektronik kripto para olan Bitcoin değeri artışı son zamanlarda elektronik kripto paralara ilgiyi daha da arttırmış durumda.

10.0Ortalama Puan
Genel Ortalama

  • 10
    10
Hami Öztayoğlu

Türkiye ' nin Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar (0)