Survivor Tarihinin Şampiyonları ve Akıllara Kazınmış İkincileri 4

Survivor Tarihinin Şampiyonları ve Akıllara Kazınmış İkincileri

Ülkece özellikle yaz aylarında ailemizden biri gibi benimsediğimiz, yarışmacılarla üzülüp gaibiyetlerini bayram havasında kutladığımız kısaca artık bizden biri olan fenomen program Survivor‘un bu güne kadarki şampiyon ve ikincilerine gelin birlikte göz atalım ..

 Survivor 2005 Yılı Finalistleri

 1. Özgür Şimşek
Özgür şimşek

Survivor un ilk sezonunda yarışan Özgür Şimşek zaman zaman agresif tavırlarıyla dikkat çekmesinin yanında başarılı yarışmacı kimliğiyle yarışmayı ikinci olarak tamamlamıştır .

1.Uğur Pektaş

uğur pektaş

Survivor birinciliğiyle şöhret kapılarını aralayan Uğur Pektaş yarışma sonrası çeşitli dizilerde rol alarak başarılı kariyerine oyunculukla devam etti  .

2006 Yılı Finalistleri

2.Amfikratis Zachariadis

Amfikratis Zachariadis

Survivor Türkiye – Yunanistan konseptinde yarışan  Amfikratis Zachariadis bu zorlu mücadeleyi ikinci olarak tamamlamıştır  .

 1. Derya Durmuşlar
Derya Durmuşlar

Adadaki en yaşlı yarışmacı olan ve diğer yarışmacılara abilik yapan Derya azmi ve mücadele hırsıyla herkeste hayranlık uyandırmıştı . Yarışmayı birinci olarak bitiren Derya Durmuşlar bir kaç sene sonra geçirdiği talihsiz bir trafik kazası sonrası hayatını kaybetti .

2007 Yılı Finalistleri

 1. Ayşıl Özaslan
Ayşıl Özaslan

Survivorun Aslanlar-Kanaryalar çekişmesinde izlediğimiz Ayşıl Özaslan kadının gücünü herkese ispatlayan bir mücadele gerçekleştirerek iz bırakan yarışmacılardan biri olmuştu. Dayanıklı ve azimli performansıyla Ayşıl Özaslan ileyicileri şaşırtmayarak yarışmayı ikincilikle noktaladı .

1.Taner Özdeş

Taner Özdeş

Adadaki sempatik tavırları ve eğlenceli kişiliğiyle izleyicilerin sevgisini kazanan Taner Özdeş takımına olan desteği ve yarışmalarda olan başarısı ile yarışmayı birinci olarak tamamladı  .

2010 Yılı Finalistleri

 1. İhsan Tarkan
İhsan Tarkan

Var Mısın Yok Musun programından seçilen 2010 Survivor Kadınlar – Erkekler mücadelesindeboy gösteren  İhsan Tarkan adada gösterdiği uyumlu ve ılımlı tavrı ile izleyicilerin beğenisini kazanmış , finale kadar adada kalmayı başararak yarışı ikinci olarak bitirmiştir .

 1. Merve Oflaz
Merve Oflaz

Survivor tarihindeki ilk ve tek kadın şampiyon olan Merve Oflaz değim yerindeyse erkeklere taş çıkaran başarısı ve hırsıyla şampiyonluğu hak etmiş ve adını Survivor tarihinde unutulmayanlara yazdırmıştı  .

2011 Yılı Finalistleri

 1. Nihat Doğan
Nihat Doğan

Sanatçı kişiliğiyle tanıdığımız Nihat Doğan yayınlandığı dönemde Survivor da fenomen haline gelmiş, replikleri ve adadaki yarışmacılarla girdiği polemiklerle adından oldukça söz etirmişti. Oyunlarda gösterdiği başarılı performanslarla da yarışmayı ikinci olarak sonlandırmaya hak kazanmıştı  .

 1. Derya Büyükuncu
Derya Büyükuncu

Survivor tarihindeki en beyfendi kişiliklerden biri olan Derya Büyükuncu adadaki kargaşadan naifçe uzak durmuş ve yarışmalardaki performansıyla adından söz ettirmeyi tercih etmişti . Bunun da meyvelerini toplamış ve yarışmayı şampiyon olarak noktalamıştı  .

2012 Yılı Finalistleri

 1. Hasan Yalnızoğlu
Hasan Yalnızoğlu

Görüntüsünün aksine oldukça naif ve ılıman bir kişiliğe sahip olan Hasan halkın desteğini arkasına almış, oldukça beğenilen performansı ve gücüyle herkesin aklında yer etmişti . Zorlu bir final sonrası yarışmayı ikinci olarak tamamlayan Hasan çeşitli filmlerde rol alarak yoluna devam ediyor .

 1. Nihat Altınkaya
Nihat Altınkaya

Oynadığı çeşitli dizilerden tanıdığımız Nihat Altınkaya Survivor un en başarılı yarışmacılardan biri oldu. Karakteri ve adadaki örnek tavırları beraberinde de şampiyon olarak Survivor kariyerini noktaladı .

2013 Yılı Finalistleri

 1. Doğukan Manço
Doğukan Manço

Erken yaşta kaybettiğimiz ülke olarak çokça sevilen Barış Manço nun oğlu olması dahi ondan beklentiyi oldukça yükseltmişti. Doğukan Manço kimseyi şaşırtmayarak gerek tavırları, karakteri gerekse yarışmadaki efsane performanslarıyla yarışmayı ikincilikle bitirerek kendini herkese kanıtlamayı başardı  .

 1. Hilmi Cem İntepe
Hilmi Cem İntepe

Yarışmalarda sergilediği muhteşem performansı ve görsel olarak da ilgi çekici yapısıyla izleyenlere keyifli bir şov sunan Hilmicem izleyiciler tarafından oldukça sevilerek şampiyon olarak yarışmayı sonlandırdı  .

2014 Yılı Finalistleri

 1. Gökhan Keser
Gökhan Keser

Oynadığı dizi filmler ve müzik alanında olan faaliyetleri sonrası Survivor a da el atan Gökhan burdan da yüzünün akıyla çıkmış ikinci olarak yarışmayı noktalamıştı .

 1. Turabi Çamkıran
Turabi Çamkıran

Yine Survivor fenomenlerinden bir olan Turabi kendi özdeyişleriyle adından sıkça söz ettirmişti. Agresif tavırları ve yarışmalardaki üstün performansıyla pek çok kitleyi ikiye bölen turabi yarışmayı şampiyonlukla sonlandırarak bu tartışmalara son vermişti .

2015 Yılı Finalistleri

 1. Merve Aydın
Merve Aydın

Kadının gücünü gözler önüne seren bir diğer yarışmacı olan Merve sporcu kişiliğinin getirdiği çevik ve güçlü yapısıyla önce finalistliği ardından da ikinciliği taçlandırdı  .

 1. Turabi Çamkıran
Turabi Çamkıran

Bir önceki yıl elde ettiği birincilik sonrası Survivor all star kadrosuna da dahil olan turabi buradan da birincilikle ayrılarak Survivor tarihinde çifte şampiyonluk yaşayan tek yarışmacı oldu  .

2016 Yılı Finalistleri

 1. Serkay Tütüncü
Serkay Tütüncü

İnstagram fenomeni olarak belirli bir kitle tarafından zaten tanınan Serkay ada halkıyla ilişkileri ve yarışmalardaki perfomansıyla da beğeni toplamış yarışmayı ikinci olarak neticelerndirmişti  .

 1. Çağan Atakan Arslan
Çağan Atakan Arslan

Kick Boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekte olan Avatar lakaplı  Çağan Atakan Arslan zaten belirli bir kitleye sahipti, ada içerisideki örnek tavrı ve başarısıyla da şampiyon olarak kitlesini katlamaya devam etti .

2017 Yılı Finalistleri

 1. Adem Kılıççı
Adem Kılıççı

Başarılı sağlam duruşu ve performansının yanısıra halktan biri olduğunu tavırlarıyla defalarca kanıtlayan Adem halkın büyük desteğini de ardına alarak ikinci oluştu.

 1. Ogeday Girişken
Ogeday Girişken

Polemikten uzak, oyun odaklı Survivor yarışmacısı takındığı sakin tavırlar ve kararlı ilerleyiş ile rakiplerini eleyerek şampiyon olmaya hak kazanmıştı.

10.0Ortalama Puan
Genel Ortalama

 • 1
  10

Yorumlar (0)