Bitcoin nasıl çalışır ? Bitcoin Değerleri ve Düzenlemeleri – Bitkozlar Nasıl Takip Edilir ? 8

Bitcoin nasıl çalışır ? Bitcoin Değerleri ve Düzenlemeleri – Bitkozlar Nasıl Takip Edilir ?

Bitcoins Nasıl Çalışır

Bitcoins, bankaların paraları taşımasına ve depolamasına gerek kalmadan, değerlerini “kendine yeten” olarak tasarlanan tamamen sanal paralardır. Bitkoculara sahip olduktan sonra, bunlar fiziksel altın sikkeler gibi davranıyorlar: sanki cebinizde altın nuggetsmış gibi değer ve ticarete sahipler. İnternetten eşyalarını ve hizmetleri satın almak için canavarcıklarınızı kullanabilirsiniz veya onları uzak tutabilir ve değerlerinin yıllar içinde artmasını umarsınız. Bitcoins, bir kişisel cüzdandan diğerine satılmaktadır. Bir cüzdan, bilgisayarınızın sürücüsünde (örneğin soğuk depoda), akıllı telefonunuzda , tabletinizde veya bulutun bir yerinde (sıcak saklama alanı) sakladığınız küçük bir kişisel veritabanıdır. Tüm niyetler için bitkisel ilaçlar sahteliğe karşı dayanıklıdır. Bir bit yankısı yaratmak o kadar hesaplayıcıdır ki, sahtecilerin sistemi manipüle etmesi finansal açıdan buna değmez.

bitcoin nedir
bitcoin nasıl çalışır

Bitcoin Değerleri ve Düzenlemeleri

Tek bir bit hızı günlük olarak değişir; bugünün değerini görmek için Coindesk gibi yerleri kontrol edebilirsiniz . Var olan iki milyondan fazla bitkisel para var. Bitkon sayısı, 2040 civarında bir zaman olacak olan toplam sayı 21 milyar sikke ulaştığında üretilmeyi durduracaktır. 2017 itibarıyla bu bitkisel paraların yarısından fazlası oluşturulmuştu.

Bitcoin para birimi tamamen düzenlenmemiş ve tamamen merkezsizleşmiştir. Hiçbir ulusal banka veya ulusal nane yoktur ve herhangi bir mudiler sigortası yoktur. Para birimi kendinden emin ve teminat altına alınmamıştır, yani bitkisel paranın arkasında değerli bir metal bulunmamaktadır; Her bir bitkonun değeri her bir bitkinin içinde bulunur.

Bitcoins, ‘bilgisayarlar Bitcoin ağına katkıda bulunan kitlesel insan ağı olan madenciler tarafından yönetiliyor. Madenciler, Bitcoin işlemleri için defter kütükleri ve denetçilerinden sorumlu. Madencilere, ağa katkıda bulundukları her hafta yeni bitkisel para kazanarak muhasebe işleri için para ödenir.

Bitkozlar Nasıl Takip Edilir

Bir Bitcoin, bir blokçü adı verilen çok basit bir veri defteri dosyasına sahiptir. Her bir blok zinciri her bir kullanıcıya ve kişisel kişisel parmak cüzdanına özeldir. Tüm bit eşlenmeleri işlemleri günlüğe kaydedilir ve gerçek kimliğini sağlamaya ve sahtekarlığı önlemeye yardımcı olan bir devlet defterinde kullanılabilir hale getirilir. Bu işlem, çoğaltılan işlemlerin ve kişilerin kopyalanmasını önlemeye yardımcı olur. Not: Her Bit eşi dokunduğu her cüzdanın dijital adresini kaydederken, bit arkadaşı sistemi kendi cüzdan sahibi kişilerin adlarını kaydetmez. Pratik anlamda, bu, her bit eşik işleminin dijital olarak teyit edildiği, ancak aynı anda tamamen anonim olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla, insanlar kişisel kimliğinizi kolayca göremese de, kemancı cüzdanınızın geçmişini görebilirler. Kamusal bir tarihin şeffaflık ve güvenlik kattığı, insanların şüpheli ya da yasadışı amaçlarla bitkisel dolaşımını engellemesine yardımcı olması bu iyi bir şey.

10.0Ortalama Puan
Genel Ortalama

  • 10
    10
Hami Öztayoğlu

Türkiye ' nin Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar (4)

Yapılan Yorumlar (4)

  1. Bitcoin ile alakalı güzel bir yazı

  2. Çok güzel fakat bitcoin hakkında daha çok içerik bekliyoruz

    • Beğendiğinize sevindik daha içerik girişlerimiz olacaktır bizleri takip ediniz.