Apple’dan Skandal Açıklama: ‘Soğuk Havalarda Kapanmaması İçin Eskiyen iPhone’ları Yavaşlatıyoruz!’

Apple’dan Skandal Açıklama: ‘Soğuk Havalarda Kapanmaması İçin Eskiyen iPhone’ları Yavaşlatıyoruz!’

Dünya çapında ürettikleri çok kullanılan, teknoloji devi Apple, yaptıkları bir açıklama ile soğuk havalar da eskiyen iPhone modellerini yavaşlattıklarını söyledi. 

Apple Yavaşlama

Yeni iOS sürümünü kullanabilmek için daha güçlü işlemci ve pil haznesi gerekiyor!

CNET sitesinin yayınladığı bir habere göre, piller eskidikçe veya soğuk havalara maruz kaldığında kötü sonuçlara varabileceğini belirtti. 

İphone 6 ve 6s dahil!

Son sürümlerden sonra iPhone 6 ve 6s modellerininde artık yavaşlama durumuna girdiği söylenebilir. Apple, eskiyen piller veya saoğuk havaların neden olduğu, beklenmedik telefon kapanmaları gibi sorunlarla alakalı olarak bazı yeni geliştirmeler yaptıklarını söylüyor. Önümüzdeki zamanlarda yayınlanacak olan bütün yeni iPhone modelleri ve iOS sürümleri bir önceki model iPhone telefonunu yavaşlatacağı bir gerçek haline geldi. Son yayınlanan iOS sürümü zaten bilinse de iPhone 6, 6 Plus , 6s, 6s Plus ve ES modelli cep telefonlarını ciddi anlamda yavaşlatmış durumda. 2018 yılı itibari ile de yavaşlatma 7 ve 7 Plus ‘ ı ele geçirecek. 

iPhone 6 ve 6s

Yavaşlatma gerekçesi!

Telefonların yavaşlatılmasının sebebi ise ani telefon kapanmalarını önlemek. Kapanmalara hava şartları ve eskiyen pil hacmi neden oluyor. 

Apple açıklaması !

”Hedefimiz, müşteriler için genel performans, cihazlarının ömrünü uzatmak için en iyi deneyimi sunmak. Lithium-ion piller soğuk hava koşullarında, düşük kapasiteler de ve eskime gibi durumlarda cihazların en yüksek güç ihitiyaçlarını karşılamaktan uzak bir hale geliyor. Bu da elektronik bileşenlere zarar vermemek için umulmadık anda cihaz kapanmalarına neden oluyor. Geçtiğimiz yıl, iPhone 6, 6s ve ES beklenmedik zamanlarda kapanmalarını önlemek için bir özellik sunduk. Bu özelliği iOS 11.2 sürümü ile iPhone 7′ lere de getirdik. İlerleyen zamanlarda diğer tüm modeller için yapmayı düşünüyoruz” açıklamasın da bulunuldu. 

Geekbench, eskiyen pillerden sürekli aynı performansın beklenmemesi gerektiğini söylüyor. 

Steve Jobs ‘ dan açıklama

Çözüm nedir ?

Çözüm Nedir ?

Ya telefonunuzu güncellemeyeceksiniz, ya da yeni bir iPhone cihazı sahibi olacaksınız. İkinci seçenek oldukça pahalı bir seçenek olsa da, bir iki seçenekten başka bir durum söz konusu gözükmüyor. Son seçenek ise telefonun pilini değiştirmek oluyor.

10.0Ortalama Puan
Genel Ortalama

  • 1
    10
Hami Öztayoğlu

Türkiye ' nin Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar (0)