2017’DE EN ÇOK OYNANAN MOBİL OYUNLAR LİSTESİ 28

2017’DE EN ÇOK OYNANAN MOBİL OYUNLAR LİSTESİ

2017’DE EN ÇOK OYNANAN MOBİL OYUNLAR LİSTESİ

Mobil telefonlar ilk çıktıkları günden bu yana, hayatımızın önemli bir parçası haline geldiler. Öyle ki sadece birer iletişim aracı olmaktan çıkıp, eğlence aracına da dönüştüler. Hatta cep telefonlarını iletişim aracı olarak kullanmanmak yerine, oyun oynamak için eline alan, her yaş grubundan diyebileceğimiz öyle bir kesim var ki, sayıları hiç de küçümsenecek gibi değil.

Biz de merak ettik ve bu derece bağımlılık yaratan ve sayısı her geçen gün artan bu oyunlara bir göz attık ve sizin için bir liste oluşturduk.

Fakat uyarıyoruz, bu oyunların siz de bağımlısı olabilirsiniz!

 

İşte 2017’de en çok oynanan mobil oyunlar listesi:

 

CANDY CRUSH SAGA

 

Hem Facebook hem de akıllı telefonlarda oynanabilen video türündeki bu oyun, bir tür bulmaca oyunu. Oyun 2013 yılında geliştirilmiş olmasına rağmen, daha yeni oyunlar arasında bile hala önemini korumakta ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Öyle ki, oyunun yaratıcısına günlük 600 bin dolardan fazla gelir sağladığı bilinmektedir.

 

SUBWAY SURFERS

Yine akıllı telefon ve tabletlerde oynanabilen bu oyun, oldukça keyifli ve heyecanlı bir grafiti oyunu. Oyunda başarı kazandıkça heyecan ve tempo artıyor, heyecan ve tempo arttıkça da oyun daha keyifli ve kalabalık bir hale geliyor.

 

POTION EXPLOSION

Bu oyunu oynamak, kimya deneyi yapmak gibi. Uygun tarzda malzemeleri bir araya getirerek, sürekli bir reaksiyon yaratmayı amaç edinen bu oyunu akıllı telefon ve tabletinize yükleyerek oynayabilir, devamında çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

 

HILL CLIMB RACING

Bir araba oyunu olan bu oyun, diğer araba oyunlarından oldukça farklı ve eğlenceli. Benzini bitmeyen araçlar, dümdüz ve tehlikesiz yollar yok bu oyunda. Yolda karşılaştıklarınız ve uğraştığınız şeyler, sizi oyuna bağımlı hale getiriyor. Araba oyunlarını sevmeyenlerin bile kopamayacağı tarzda bir oyun bu.

 

ANGRY BIRDS

Angry Birds’ü seviyorsanız, bu oyuna bayılacaksınız. Oldukça eğlenceli ve heyecanlı olan oyun, bir o kadar da komik. Domuzlarla kuşlar arasındaki yumurta kavgasını konu alan bu oyun, keyifli vakit geçirmek isteyen çocuklar ve hatta yetişkinler için birebir .

 

CLASH OF CLANS

Online olarak oynanabilen bu oyun, Arkadaşlarınızla yardımlaşarak oynadığınızda ve daha fazla eğlenebileceğiniz bir oyun. Başlangıçta savaş oyunu gibi görünse de, aslında stratejik bir birlik geliştirmeyi de öğretiyor. Oyunu ne kadar çok arkadaşınızla oynarsanız, o kadar eğlenceli hale geliyor.

10.0Ortalama Puan
Genel Ortalama

  • 1
    10
Hami Öztayoğlu

Türkiye ' nin Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar (0)